Otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego lub upadłościowego ma istotny wpływ na stosunki prawne między stronami umowy leasingu, w tym na trwanie samej umowy - artykuł apl. adw. Marty Zawiszy, RL Hub
WięcejPrzedmiot leasingu musi być ubezpieczony. Jeśli dojdzie do szkody całkowitej, korzystający musi spłacić wartość przedmiotu leasingu. Z tej przyczyny ubezpieczenie powinno być w pełnym zakresie, a suma ubezpieczenia powinna odpowiadać wartości przedmiotu ubezpieczenia na dzień podpisania umowy.
WięcejNieruchomości, środki transportu, maszyny, urządzenia, wyposażenie biura lub linie technologiczne – wszelkiego rodzaju środki trwałe do firmy można pozyskać na kilka sposobów.
WięcejOcena oferty leasingu to jeden z najważniejszych kroków jakie należy podjąć przy ubieganiu się i podjęciu decyzji o wyborze partnera leasingowego dla firmy – pisze w "Rzeczpospolitej" Zbigniew Szczygielski, ekspert Związku Polskiego Leasingu, ekspert w Wydziale Zarządzania Produktami w Millennium Leasing.
WięcejW kredycie przedmiotem umowy są pieniądze, natomiast w leasingu przedmiotem umowy jest rzecz. Każdy z obu sposobów finansowania środków trwałych ma zalety i wady.
WięcejLeasing polega na tym, że firma leasingowa oddaje dany przedmiot leasingobiorcy w zamian za ustaloną w umowie opłatę. Umożliwia firmom i osobom prywatnym nabywanie środków trwałych bez angażowania własnych pieniędzy.
WięcejZ leasingiem wiąże się konieczność opłacania comiesięcznych rat, ale nie są one jedyną opłatą, którą musi ponieść przedsiębiorca, chcący korzystać z przedmiotu leasingu.
WięcejCo dzieje się, gdy firma leasingowa dokonuje cesji wierzytelności? Co to oznacza dla leasingobiorcy? Odpowiedź na te pytania może być przydatna także dla klientów firm leasingowych w restrukturyzacji.
Więcej