Przejęcie firmy a leasing pojazduPrzejęcie spółki to złożony proces, w którym łatwo przeoczyć istotne detale — jednym z nich jest leasing samochodów. W przypadku aktywnych umów leasingowych brak uporządkowania kwestii formalnych przed połączeniem może prowadzić do komplikacji. Warto zająć się tym odpowiednio wcześnie, by uniknąć problemów po finalizacji transakcji. Radzi Łukasz Janowski, kierownik Działu Podatkowego w EFL i ekspert Związku Polskiego Leasingu.
Więcej
Zakończenie działalności a leasingPrzedsiębiorca decyduje się zamknąć lub zawiesić działalność gospodarczą. Co wówczas zrobić z trwającą umową leasingu? - radzi Łukasz Janowski, kierownik Działu Podatkowego z EFL.
Więcej
Leasing operacyjny czy leasing finansowy? To na jaki rodzaj leasingu zdecyduje się klient firmy leasingowej zależy od jego potrzeb. W Polsce popularniejszym rodzajem jest leasing operacyjny. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.
Więcej
Umowy leasingu a postępowania restrukturyzacyjne i upadłościoweOtwarcie postępowania restrukturyzacyjnego lub upadłościowego ma istotny wpływ na stosunki prawne między stronami umowy leasingu, w tym na trwanie samej umowy - artykuł apl. adw. Marty Zawiszy, RL Hub
Więcej
Leasing a ubezpieczenia Przedmiot leasingu musi być ubezpieczony. Jeśli dojdzie do szkody całkowitej, korzystający musi spłacić wartość przedmiotu leasingu. Z tej przyczyny ubezpieczenie powinno być w pełnym zakresie, a suma ubezpieczenia powinna odpowiadać wartości przedmiotu ubezpieczenia na dzień podpisania umowy.
Więcej
Jak pozyskać do firmy środek trwały, czyli samochód, maszynę, linię produkcyjną? Nieruchomości, środki transportu, maszyny, urządzenia, wyposażenie biura lub linie technologiczne – wszelkiego rodzaju środki trwałe do firmy można pozyskać na kilka sposobów.
Więcej
Umowa leasingu – na co zwrócić uwagęOcena oferty leasingu to jeden z najważniejszych kroków jakie należy podjąć przy ubieganiu się i podjęciu decyzji o wyborze partnera leasingowego dla firmy – pisze w "Rzeczpospolitej" Zbigniew Szczygielski, ekspert Związku Polskiego Leasingu, ekspert w Wydziale Zarządzania Produktami w Millennium Leasing.
Więcej
Czym jest leasing i czym różni się od kredytu? W kredycie przedmiotem umowy są pieniądze, natomiast w leasingu przedmiotem umowy jest rzecz. Każdy z obu sposobów finansowania środków trwałych ma zalety i wady.
Więcej
Leasing – najprostszy i najszybszy sposób pozyskania finansowania na inwestycjeLeasing polega na tym, że firma leasingowa oddaje dany przedmiot leasingobiorcy w zamian za ustaloną w umowie opłatę. Umożliwia firmom i osobom prywatnym nabywanie środków trwałych bez angażowania własnych pieniędzy.
Więcej
Jakich opłat może spodziewać się klient zawierając umowę leasingu?Z leasingiem wiąże się konieczność opłacania comiesięcznych rat, ale nie są one jedyną opłatą, którą musi ponieść przedsiębiorca, chcący korzystać z przedmiotu leasingu.
Więcej
Jesteś leasingobiorcą? O czym należy wiedzieć przy cesji wierzytelności z umowy leasinguCo dzieje się, gdy firma leasingowa dokonuje cesji wierzytelności? Co to oznacza dla leasingobiorcy? Odpowiedź na te pytania może być przydatna także dla klientów firm leasingowych w restrukturyzacji.
Więcej 